Dövlət başçıları Azərbaycanın tanınmış şəxsiyyətləri Natəvanın, Bülbülün və Üzeyir Hacıbəylinin işğal dövründə Şuşada ermənilər tərəfindən gülləbaran edilmiş heykəllərinə baxıblar. Prezidentlərə Şuşanın Baş planı barədə məlumat verilib.
Sonra dövlət başçıları Natəvan bulağında olub, Heydər Əliyev Fondu tərəfindən bərpa edilən Yaradıcılıq Mərkəzində “Heydər Əliyev və Qarabağ” sərgisinə baxıblar.
Daha sonra prezidentlər Saatlı məscidində, Bülbülün ev-muzeyində, Cıdır düzündə və XIX əsrin ortalarında Qarabağ memarlıq məktəbinə xas tərzdə inşa edilmiş üç yaşayış binasından ibarət “Yasəmən” otelində olublar.

The heads of state viewed the monuments to prominent personalities of Azerbaijan, such as Natavan, Bulbul, and Uzeyir Hajibayli, which were shot by Armenians in Shusha during the occupation. The presidents were briefed on the master plan of the city of Shusha.
The heads of state visited the Natavan Spring and viewed the “Heydar Aliyev and Karabakh” exhibition at the Creative Center restored by the Heydar Aliyev Foundation.
The Presidents made a tour of the Saatli Mosque, House-Museum of Bulbul, Jidir Duzu plain and the Yasaman Hotel consisting of three residential buildings built in the style of the Karabakh architectural school of the mid-19th century.