Daşaltı əməliyyatında və Şuşa səmasında vurulan helikopterdə şəhid olanların xatirəsi yad edilmişdir
26.01.2025 - 12:08
26 yanvar 2025-ci il tarixində 1992-ci il yanvarın 26-da Daşaltı əməliyyatı zamanı və yanvarın 28-də erməni terrorçuları tərəfindən Şuşa səmasında vurulan “Mİ - 8” helikopterində şəhid olanların əziz xatirəsi Şuşa Şəhidlər Xiyabanında yad edilmişdir. Şəhidlərin anım mərasimində Xüsusi Nümayəndəliyin və Şuşa Şəhəri Dövlət Qoruğu İdarəsinin əməkdaşları, Şuşada fəaliyyət göstərən  idarə və müəssisə rəhbərləri, şəhidlərin ailə üzvləri, qazilər, müharibə veteranları, şəhər ictimaiyyətinin nümayəndələri iştirak edib.

В память о погибших в операции Дашалты и сбитом вертолете над Шушой
26 января 2025 года на Аллее шехидов в городе Шуша почтили светлую память героев, отдавших свои жизни 26 января 1992 года во время операции в Дашалты, а также 28 января при атаке армянских террористов на вертолет «МИ-8» в небе над Шушой.
В церемонии поминовения приняли участие сотрудники Специального представительства и Управления государственного заповедника города Шуша, руководители учреждений и организаций, действующих в Шуше, члены семей шехидов, ветераны войны, инвалиды войны, а также представители общественности города.