Diplomatik korpusun nümayəndələri Şuşa şəhərinə səfər ediblər
Azərbaycanda akkreditə olunmuş diplomatik korpusun nümayəndələri Şərqi Zəngəzur və Qarabağa səfər çərçivəsində Şuşa şəhərinə gəliblər. Səfər iştirakçılarını Prezidentin köməkçisi - Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyev müşayiət edib.
Şuşa rayonunda Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi Aydın Kərimov xarici diplomatlara qədim Şuşa şəhərinin   tarixi, işğal dövründəki vəziyyəti, burada həyata keçirilən bərpa-tikinti işləri barədə məlumat verib, bildirib ki,  infrastrukturun qurulması ilə yanaşı, Şuşada şəhərin tarixi simasının, tarix və mədəniyyət abidələrinin bərpası da həyata keçirilir.
Nümayəndə heyəti dahi Azərbaycan bəstəkarı Üzeyir Hacıbəylinin ev-muzeyini, “Şirin su” hamamını, Merdinli məhəlləsini, professional vokal məktəbinin banisi, Xalq artisti Bülbülün ev-muzeyini, Mehmandarovların malikanə kompleksini ziyarət ediblər. Qarabağ küçəsində həyata keçirilən tikinti işləri ilə, Şuşa şəhərində birinci yaşayış kompleksində yaradılan şəraitlə tanış olan qonaqlar  sonda Cıdır düzünə gələrək, buradan   açılan təbiət mənzərəsini seyr ediblər.

Representatives of the diplomatic corps visited the city of Shusha
Representatives of the diplomatic corps accredited in Azerbaijan arrived in the city of Shusha as part of their visit to Eastern Zangezur and Karabakh. The delegation was accompanied by Hikmet Hajiyev, Assistant to the President and Head of the Foreign Policy Affairs Department of the Presidential Administration.
In Shusha district, Aydin Karimov, the Special Representative of the President of the Republic of Azerbaijan, informed foreign diplomats about the history of the ancient city of Shusha, its condition during the occupation period, and the ongoing restoration and construction works. He noted that alongside infrastructure development, significant efforts are being made to restore the historical appearance of Shusha, including the restoration of historical and cultural monuments.
The delegation visited the house-museum of the renowned Azerbaijani composer Uzeyir Hajibeyli, the "Shirin su" bathhouse, the Merdinli neighborhood, the house-museum of People's Artist Bulbul, founder of Azerbaijan's professional vocal school, and the Mehmandarovs' mansion complex. They also viewed ongoing construction activities on Karabakh street and familiarized themselves with the living conditions created in the first residential complex in Shusha. Finally, the guests visited the Jidir Plain, enjoying the scenic natural landscape from there.