Diplomatik korpusun nümayəndələri Şuşa şəhərinə səfər ediblər
Azərbaycanda akkreditə olunmuş diplomatik korpusun nümayəndələri Şərqi Zəngəzur və Qarabağa səfər çərçivəsində Şuşa şəhərinə gəliblər. Səfər iştirakçılarını Prezidentin köməkçisi - Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyev müşayiət edib.
Şuşa rayonunda Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi Aydın Kərimov xarici diplomatlara qədim Şuşa şəhərinin   tarixi, işğal dövründəki vəziyyəti, burada həyata keçirilən bərpa-tikinti işləri barədə məlumat verib, bildirib ki,  infrastrukturun qurulması ilə yanaşı, Şuşada şəhərin tarixi simasının, tarix və mədəniyyət abidələrinin bərpası da həyata keçirilir.
Nümayəndə heyəti dahi Azərbaycan bəstəkarı Üzeyir Hacıbəylinin ev-muzeyini, “Şirin su” hamamını, Merdinli məhəlləsini, professional vokal məktəbinin banisi, Xalq artisti Bülbülün ev-muzeyini, Mehmandarovların malikanə kompleksini ziyarət ediblər. Qarabağ küçəsində həyata keçirilən tikinti işləri ilə, Şuşa şəhərində birinci yaşayış kompleksində yaradılan şəraitlə tanış olan qonaqlar  sonda Cıdır düzünə gələrək, buradan   açılan təbiət mənzərəsini seyr ediblər.

Представители дипломатического корпуса посетили город Шуша
Представители дипломатического корпуса, аккредитованного в Азербайджане, в рамках визита в Восточный Зангезур и Карабах прибыли в город Шуша. Участников визита сопровождал помощник Президента Азербайджана – заведующий отделом внешнеполитических вопросов Администрации Президента Хикмет Гаджиев.
Специальный представитель Президента Азербайджанской Республики в Шушинском районе Айдын Керимов ознакомил иностранных дипломатов с историей древнего города Шуша, рассказал о ситуации в период оккупации и о проводимых здесь восстановительно-строительных работах. Он отметил, что наряду с созданием инфраструктуры в Шуше ведется работа по восстановлению исторического облика города, исторических и культурных памятников.
Члены делегации посетили дом-музей великого азербайджанского композитора Узеира Гаджибейли, баню «Ширин су», квартал Мердинли, дом-музей основателя профессиональной вокальной школы, Народного артиста Бюльбюля и усадебный комплекс Мехмандаровых. Гости также ознакомились со строительными работами, проводимыми на улице Карабах, условиями, созданными в первом жилом комплексе города Шуша, а в завершение посетили равнину Джыдыр дюзю и полюбовались открывающимся отсюда природным пейзажем.