Şuşada məktəblilər arasında “Şuşa İli”nə həsr olunmuş “Könlüm keçir Qarabağdan” adlı respublika incəsənət festival-müsabiqəsinin yekun konserti keçirilib.
Tədbir Təhsil Nazirliyinin təşkilatçılığı, Mədəniyyət Nazirliyinin və Şuşa Şəhəri Dövlət Qoruğu İdarəsinin tərəfdaşlığı ilə Şuşa Real Məktəbinin qarşısında təşkil olunub.
Konsert proqramında 150-yə yaxın məktəbli çıxış edib, şagirdlərin ifasında vətənpərvərlik mövzusunda şeir və mahnılar səsləndirilib, ədəbi-bədii kompozisiyalar nümayiş olunub. Tədbirin sərgi hissəsində müsabiqə qaliblərinin rəsm və əl işlərinə baxış keçirilib.

The final concert of the republican art festival-competition was held in Shusha
The final concert of the winners of competition “My heart is from Karabakh” dedicated to the “Year of Shusha” was held among schoolchildren in Shusha.
The event was organized by Shusha City State Reserve, the Ministry of Education and Ministry of Culture in front of historical Shusha Real School.
About 150 schoolchildren performed in the concert program, poems and songs on patriotism were presented and literary, and artistic compositions were demonstrated. In the exhibition part of the event, the drawing and handicrafts of the contest winners were displayed.