Futbol üzrə qadınlardan ibarət milli komandamızın üzvləri Şuşada.
"Azərbaycan Respublikasının işğaldan azad edilmiş ərazilərinə Böyük Qayıdışa dair I Dövlət Proqramı" çərçivəsində 16.08.2025-ci il tarixində futbol üzrə qadınlardan ibarət milli komandamızın üzvləri Şuşa şəhərinə səfər ediblər. Səfər çərçivəsində futbolçu xanımlar Şuşa Şəhəri Dövlət Qoruğu İdarəsinin əməkdaşlarının, sakinlərin və ”Qala” futbol komandasının üzvlərinin iştirakı ilə görüş keçiriblər. Maraqlı keçən görüşdə xatirə şəkilləri çəkildi.
Səfərin əsas məqsədi hazırda dogma ata-baba yurdunda yaşayan vətəndaşlarımıza mənəvi dəstək göstərmək, idmanın həmrəylik gücünü nümayiş etdirməkdir.

Члены нашей женской национальной сборной по футболу в Шуше
В рамках «Первой Государственной программы по Большому Возвращению в освобождённые территории Азербайджанской Республики» 16.08.2025 года члены нашей женской национальной сборной по футболу посетили город Шуша. В ходе визита футболистки провели встречу с сотрудниками Управления Государственного заповедника города Шуша, местными жителями и членами футбольной команды «Гала». В тёплой и интересной обстановке были сделаны памятные фотографии.
Основной целью поездки стало оказание моральной поддержки нашим гражданам, проживающим сегодня на своей родной земле предков, а также демонстрация объединяющей силы спорта.