Nobel mükafatı laureatı Əziz Sancar Şuşaya səfər edib
Azərbaycan Respublikasının Təhsil naziri Emin Əmrullayev dünya şöhrətli alim, Nobel mükafatı laureatı, professor Əziz Sancar, Türkiyənin Azərbaycandakı səfiri Cahit Bağcı və YÖK başqanı Erol Özvar ilə birgə işğaldan azad olunmuş Şuşa şəhərinə səfər edib.
Qonaqlar Cıdır düzü, 2021-ci il 15 iyun tarixində Şuşa Bəyannaməsinin imzalandığı məkan, Yuxarı Gövhərağa məscidi və Şuşa qalası ilə tanış olublar. Qardaş ölkənin nümayəndələrinə, həmçinin şəhərdə həyata keçirilən genişmiqyaslı təmir-bərpa və yenidənqurma işləri barədə məlumat verilib.
Səfərin sonunda cənab Erol Özvara və alim Əziz Sancara qələbə rəmzi olan “Xarıbülbül” nişanı hədiyyə olunub.

Minister of Education of the Republic of Azerbaijan Emin Amrullayev along with renown scientist, Nobel Laureate, Professor Aziz Sancar, President of the Council of Higher Education of Turkey Erol Ozvar and Turkish Ambassador to Azerbaijan Cahit Bagci visited the liberated Shusha.
The guests got acquainted with the Jidir Duzu plain, as well as the place where the famous Shusha Declaration was signed on June 15, 2021, the Yukhari Govharaga Mosque and the Shusha Fortress.
Representatives of the brotherly country were also informed about the large-scale restoration and reconstruction work carried out in the city.
At the end of the visit, Mr. Erol Ozvar and scientist Aziz Sancar received the "Kharibulbul" chest badge, a symbol of victory.