Nobel mükafatı laureatı Əziz Sancar Şuşaya səfər edib
Azərbaycan Respublikasının Təhsil naziri Emin Əmrullayev dünya şöhrətli alim, Nobel mükafatı laureatı, professor Əziz Sancar, Türkiyənin Azərbaycandakı səfiri Cahit Bağcı və YÖK başqanı Erol Özvar ilə birgə işğaldan azad olunmuş Şuşa şəhərinə səfər edib.
Qonaqlar Cıdır düzü, 2021-ci il 15 iyun tarixində Şuşa Bəyannaməsinin imzalandığı məkan, Yuxarı Gövhərağa məscidi və Şuşa qalası ilə tanış olublar. Qardaş ölkənin nümayəndələrinə, həmçinin şəhərdə həyata keçirilən genişmiqyaslı təmir-bərpa və yenidənqurma işləri barədə məlumat verilib.
Səfərin sonunda cənab Erol Özvara və alim Əziz Sancara qələbə rəmzi olan “Xarıbülbül” nişanı hədiyyə olunub.

Нобелевский лауреат Азиз Санджар посетил Шушу
Министр образования Азербайджанской Республики Эмин Амруллаев вместе со всемирно известным ученым, лауреатом Нобелевской премии, профессором Азизом Санджаром, послом Турции в Азербайджане Джахитом Багчи и президентом по Верховному Образованию Эролом Озваром посетили город Шуша.
Гости ознакомились с равниной Джыдыр Дузу, местом подписания Шушинской декларации 15 июня 2021 года, мечетью Юхари Говхарага и Шушинской крепостью.
Представители братской страны были также проинформированы о проводимых в городе масштабных ремонтно-восстановительных работах.
В завершение визита ученому Азизу Санджару и г-ну Эролу Озвару были вручены значок «Харибулбул», символ победы.