Yanvarın 30-da Budapeştdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Macarıstanın Baş naziri Viktor Orban ilə geniş tərkibdə görüşü başa çatdıqdan sonra Azərbaycan-Macarıstan sənədləri imzalanıb.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Macarıstanın Baş naziri Viktor Orban Azərbaycan Respublikası ilə Macarıstan arasında genişləndirilmiş strateji tərəfdaşlıq haqqında Birgə Bəyannaməni imzaladılar.
"Azərbaycan Respublikasının Şuşa şəhəri və Macarıstanın Vesprem şəhəri arasında dostluq əlaqələrinin təsis edilməsi və mədəniyyət, turizm, şəhərsalma, elm, iqtisadiyyat və ictimai həyatın digər sahələrində əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu"nu Azərbaycan Prezidentinin Şuşa rayonunda xüsusi nümayəndəsi Aydın Kərimov və Vesprem şəhərinin meri Gyulya Porqa imzaladılar.

Following the expanded meeting of President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and Prime Minister of Hungary Viktor Orban, a ceremony of signing documents has been held today.
Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan and Viktor Orban, Prime Minister of Hungary have signed a Joint Declaration on enhanced strategic partnership between the Republic of Azerbaijan and Hungary.
Aydin Karimov, Azerbaijani President’s special representative in the Shusha district and Gyula Porga, Mayor of the city of Veszprém have signed a “Memorandum of Understanding on establishment of friendly ties between the city of Shusha of the Republic of Azerbaijan and the city of Veszprém of Hungary, and cooperation in culture, tourism, urban development, science, economy and other fields of public life”.