Şuşa ilə Kayseri arasında qardaşlaşmış şəhərlər haqqında protokol imzalanıb. Sənədi Kayseridə səfərdə olan Şuşa Şəhəri Dövlət Qoruğu İdarəsinin İdarə Heyətinin sədri Məftun Abbasov və Kayseri Böyükşəhər Bələdiyyə başçısı Memduh Büyükkılıç imzalayıblar.
Tərəflər arasında birgə proqram, layihələr, qarşılıqlı səfərlərin təşkili, habelə təcrübə və məlumat mübadiləsi, incəsənət, mədəniyyət, turizm, elm, ticarət və informasiya texnologiyaları sahələrində əməkdaşlıq nəzərdə tutulub.
Şəhər təmsilçiləri, həmçinin qarşılıqlı əlaqələri daha da inkişaf etdirmək üçün YUNESKO-nun “Yaradıcı Şəhərlər Şəbəkəsi” proqramı çərçivəsində əməkdaşlıq edəcəklər.

A sister cities protocol was signed between Shusha and Kayseri. The document was signed by the Chairman of the Board of the Shusha City State Reserve Administration, Mr. Maftun Abbasov, and the Mayor of the Kayseri Metropolitan Municipality, Mr. Memduh Büyükkılıç.
Implementation various joint programs, projects, organization of mutual visits, as well as exchange of experience and information, cooperation in the fields of art, culture, tourism, science, trade and information technologies are planned between the cities.
City representatives will also cooperate within the framework of the UNESCO Creative Cities Network program to further develop mutual relations.