Şuşa ilə Kayseri arasında qardaşlaşmış şəhərlər haqqında protokol imzalanıb. Sənədi Kayseridə səfərdə olan Şuşa Şəhəri Dövlət Qoruğu İdarəsinin İdarə Heyətinin sədri Məftun Abbasov və Kayseri Böyükşəhər Bələdiyyə başçısı Memduh Büyükkılıç imzalayıblar.
Tərəflər arasında birgə proqram, layihələr, qarşılıqlı səfərlərin təşkili, habelə təcrübə və məlumat mübadiləsi, incəsənət, mədəniyyət, turizm, elm, ticarət və informasiya texnologiyaları sahələrində əməkdaşlıq nəzərdə tutulub.
Şəhər təmsilçiləri, həmçinin qarşılıqlı əlaqələri daha da inkişaf etdirmək üçün YUNESKO-nun “Yaradıcı Şəhərlər Şəbəkəsi” proqramı çərçivəsində əməkdaşlıq edəcəklər.

Документ подписали находящийся с визитом в Кайсери председатель правления Управления государственного заповедника города Шуша Мафтун Аббасов и глава Беюкшехирского муниципалитета Кайсери Мемдух Бююккылыч.
Между сторонами запланированы совместные программы, проекты, организация взаимных визитов, а также обмен опытом и информацией, сотрудничество в сферах искусства, культуры, туризма, науки, торговли и информационных технологий.
Для дальнейшего развития взаимоотношений Представители города также будут сотрудничать в рамках программы ЮНЕСКО «Сеть Творческих Городов»