Şuşa ilə Novi Pazar qardaşlaşıb
Mədəniyyət paytaxtımızda Şuşa ilə Serbiyanın Novi Pazar şəhərləri arasında mədəniyyət, turizm, iqtisadiyyat və digər sahələri əhatə edən qardaşlaşma haqqında anlaşma memorandumu imzalandı.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Şuşa rayonunda xüsusi nümayəndəliyinin dəvəti ilə Şuşa şəhərində rəsmi səfərdə olan Serbiyanın Novi Pazar şəhərinin meri Nihad Bişevaçin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilk olaraq Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Şuşa rayonunda xüsusi nümayəndəsi Aydın Kərimovla görüşdü.
İmzalanma mərasimindən sonra qonaqlarla xatirə şəkli çəkildi, şəhərin tarixi məkanlarında gəzinti oldu.

A memorandum of understanding on fraternization covering culture, tourism, economy and other fields was signed between the cities of Novi Pazar and Shusha in our capital of culture.
At the invitation of the special representation of the President of the Republic of Azerbaijan in Shusha district, the delegation headed by the mayor of Novi Pazar, Serbia, Nihad Bishevac, who is on an official visit to Shusha city, first met with the special representative of the President of the Republic of Azerbaijan in Shusha district, Aydin Karimov.
After the signing ceremony, a commemorative photo was taken with the guests, and there was a walk in the historical places of the city.