Müşahidə Şurasının növbəti iclası keçirilib
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Şuşa rayonu üzrə xüsusi nümayəndəsi, Şuşa şəhəri Dövlət Qoruğu İdarəsinin Müşahidə Şurasının sədri Aydın Kərimovun rəhbərliyi ilə Müşahidə Şurasının növbəti, ikinci iclası keçirilib.
İclasda Şuşa Şəhəri Dövlət Qoruğu İdarəsinin İcraçı direktorunun müavini, icraçı direktor vəzifələrini müvəqqəti icra edən Tural Novruzov tərəfindən əsas hədəfləri özündə əks edən və icrası 2026-cı ilə qədər nəzərdə tutulan Şuşa Şəhəri Dövlət Qoruğu İdarəsinin Strateji İnkişaf planı Müşahidə Şurası üzvlərinə təqdim edilib və ümumi rəy nəticəsində qəbul olunub.
Eyni zamanda, Müşahidə Şurasının iclasında bir sıra təşkilati məsələlər də  müzakirə olunub və Şuşa Dövlət Qoruğu İdarəsinə yeni daxili auditor təyin edilib.

Supervisory Board holds next meeting
Special Representative of the President of the Republic of Azerbaijan in the Shusha district, Chairman of the Supervisory Board of Shusha City State Reserve Aydin Karimov chaired the next – 2nd meeting of the Supervisory Board.
Deputy Executive Director of Shusha City State Reserve, Acting Executive Director Tural Novruzov presented the Strategic Development Plan of the Shusha City State Reserve, which includes the main goals and is expected to be implemented by 2026, to the members of the Supervisory Board and the plan was adopted by common opinion.
Moreover, a number of organizational issues were discussed at the meeting of the Supervisory Board, and a new internal auditor was appointed to the Shusha State Reserve Department.