Şuşa növbədənkənar prezident seçkilərinə hazırdır
Şuşa fevralın 7-nə təyin edilmiş növbədənkənar Azərbaycan Respublikası Prezidenti seçkilərinə hazırdır. Şuşa şəhər 1 nömrəli tam orta məktəbin binasındakı 105 saylı seçki məntəqəsində 1189 nəfər seçici qeydə alınıb ki, onlardan bir nəfəri ilk dəfə səsvermə hüququndan istifadə edəcək gəncdir.
Bunu 124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi dairə seçki komissiyasının işğaldan azad edilən Şuşa şəhərində yeni yaradılan 105 saylı seçki məntəqəsinin üzvü Elmar Cəfərli deyib.
O bildirib ki, seçki məntəqəsi zəruri texniki vasitə və metodiki vəsaitlər ilə təmin olunub, orada seçici siyahıları və məlumat lövhələri asılıb. Seçicilərin öz mövqelərini sərbəst şəkildə bildirmələri üçün kabinələr yaradılıb. Seçki məntəqələrində katib və üzvlər, habelə seçkini izləyəcək müşahidəçilər üçün yerlər müəyyənləşdirilib. Seçicilərə səsvermənin keçirilmə tarixi, vaxtı və yeri barədə bildirişlərin paylanması işi də başa çatıb.

Шуша готова к внеочередным президентским выборам
Шуша готова к внеочередным выборам президента Азербайджанской Республики, назначенным на 7 февраля. На избирательном участке номер 105 в здании полной средней школы номер 1 города Шуша зарегистрировано 1189 избирателей, один из которых - молодой человек, который впервые воспользуется правом голоса.
Сообщил член новосозданного избирательного участка номер 105 в освобожденном от оккупации городе Шуша окружной избирательной комиссии Шуша-Агдам-Ходжалы-Ходжавендского избирательнгого округа номер 124 Эльмар Джафарли,
Он отметил, что избирательный участок обеспечен необходимыми техническими средствами и методическими пособиями, здесь представлены списки избирателей и информационные вывески. Созданы кабины для свободного волеизъявления. На избирательных участках определены места для секретаря и членов, а также наблюдателей, которые будут отслеживать выборы. Также завершена работа по распространению среди избирателей уведомлений о дате, времени и месте проведения голосования.