Şuşa növbədənkənar prezident seçkilərinə hazırdır
Şuşa fevralın 7-nə təyin edilmiş növbədənkənar Azərbaycan Respublikası Prezidenti seçkilərinə hazırdır. Şuşa şəhər 1 nömrəli tam orta məktəbin binasındakı 105 saylı seçki məntəqəsində 1189 nəfər seçici qeydə alınıb ki, onlardan bir nəfəri ilk dəfə səsvermə hüququndan istifadə edəcək gəncdir.
Bunu 124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi dairə seçki komissiyasının işğaldan azad edilən Şuşa şəhərində yeni yaradılan 105 saylı seçki məntəqəsinin üzvü Elmar Cəfərli deyib.
O bildirib ki, seçki məntəqəsi zəruri texniki vasitə və metodiki vəsaitlər ilə təmin olunub, orada seçici siyahıları və məlumat lövhələri asılıb. Seçicilərin öz mövqelərini sərbəst şəkildə bildirmələri üçün kabinələr yaradılıb. Seçki məntəqələrində katib və üzvlər, habelə seçkini izləyəcək müşahidəçilər üçün yerlər müəyyənləşdirilib. Seçicilərə səsvermənin keçirilmə tarixi, vaxtı və yeri barədə bildirişlərin paylanması işi də başa çatıb.

‘Shusha is ready for snap presidential election’
“Shusha is ready for the snap presidential election of the Republic of Azerbaijan scheduled for February 7. Polling station No.105, situated in the premises of secondary school No. 1 in the city of Shusha, encompasses 1189 registered voters, including one first-time voter,” Elmar Jafarli, a member of the newly established polling station No.105 in the liberated city of Shusha within the Shusha-Aghdam-Khojaly-Khojavand electorate No.124.
According to him, the polling station has been equipped with necessary technical and methodical resources, including voter lists and information boards. Voting booths have been set up to allow voters to express their choices freely. Designated areas for secretaries, members, and election observers have been arranged at the polling stations. The distribution of notifications to voters regarding the date, time and location of voting has been successfully completed.