Şuşa şəhər 1 saylı tam orta məktəbin stadionunda Şuşa və Laçın məktəbliləri arasında futbol matçı keçirilib
Yarışda Şuşa şəhər 1 saylı tam orta məktəbin “Qala” komandası ilə Laçın rayonunun “Mərkiz” komandası qarşılaşıb. Şuşa rayonunda Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi Aydın Kərimov, Şuşa Şəhəri Dövlət Qoruğu İdarəsinin icraçı direktoru Tural Novruzov, Şuşada fəaliyyət göstərən digər qurumların rəhbər şəxsləri, Laçın rayonunda Bərpa - Tikinti və İdarəetmə Xidmətinin və “Laçın Abadlıq Xidməti” ASC-nin əməkdaşları, təhsil işçiləri, şagirdlər, valideynlər oyunu izləyiblər.
Oyundan əvvəl Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirilib.
Torpaqlarımızın ərazi bütövlüyü və suverenliyi uğrunda şəhid olanların əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Gərgin idman mübarizəsi şəraitində keçən oyunda Şuşa şəhər 1 saylı tam orta məktəbin komandası rəqibinə 11:7 hesabı ilə qalib gəlib. Qeyd edək ki, ötən həftə Laçın şəhərində keçirilən ilk oyun “Mərkiz” komandasının 8:2 hesablı qələbəsi ilə başa çatmışdı.

At the stadium of Secondary School No. 1 in Shusha, a football match was held between the students of schools from Shusha and Lachin.
In the competition, the "Gala" team from Secondary School No. 1 in Shusha faced the "Merkez" team from Lachin District. The match was attended by Aydin Kerimov, the Special Representative of the President of the Republic of Azerbaijan in the Shusha District; Tural Novruzov, the Executive Director of the Shusha City State Reserve Management; senior officials from other institutions operating in Shusha; employees of the Lachin District Restoration, Construction, and Management Service and the Lachin Beautification Service; as well as teachers, students, and parents.
Before the game began, a moment of silence was observed to honor the memory of the martyrs, and the national anthem of Azerbaijan was played.
The team from Secondary School No. 1 in Shusha won the match with a score of 11:7. It is worth noting that the first game, which took place last week in Lachin, ended with a victory for the "Merkez" team with a score of 8:2.