Şuşa şəhər 1 saylı tam orta məktəbin stadionunda Şuşa və Laçın məktəbliləri arasında futbol matçı keçirilib
Yarışda Şuşa şəhər 1 saylı tam orta məktəbin “Qala” komandası ilə Laçın rayonunun “Mərkiz” komandası qarşılaşıb. Şuşa rayonunda Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi Aydın Kərimov, Şuşa Şəhəri Dövlət Qoruğu İdarəsinin icraçı direktoru Tural Novruzov, Şuşada fəaliyyət göstərən digər qurumların rəhbər şəxsləri, Laçın rayonunda Bərpa - Tikinti və İdarəetmə Xidmətinin və “Laçın Abadlıq Xidməti” ASC-nin əməkdaşları, təhsil işçiləri, şagirdlər, valideynlər oyunu izləyiblər.
Oyundan əvvəl Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirilib.
Torpaqlarımızın ərazi bütövlüyü və suverenliyi uğrunda şəhid olanların əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Gərgin idman mübarizəsi şəraitində keçən oyunda Şuşa şəhər 1 saylı tam orta məktəbin komandası rəqibinə 11:7 hesabı ilə qalib gəlib. Qeyd edək ki, ötən həftə Laçın şəhərində keçirilən ilk oyun “Mərkiz” komandasının 8:2 hesablı qələbəsi ilə başa çatmışdı.

На стадионе средней школы №1 города Шуша состоялся футбольный матч между школьниками Шуши и Лачина.
На стадионе полной средней школы номер 1 города Шуша прошел футбольный матч между учениками школ Шуши и Лачина.
В соревнованиях команда «Гала» полной средней школы номер 1 города Шуша встретилась с командой «Меркиз» Лачинского района. За матчем наблюдали специальный представитель Президента Азербайджанской Республики в Шушинском районе Айдын Керимов, исполнительный директор Управления государственного заповедника города Шуша Турал Новрузов, руководящие лица других учреждений, действующих в Шуше, сотрудники Службы восстановления, строительства и управления Лачинского района и ОАО «Служба благоустройства Лачина», преподаватели, учащиеся и родители.
Перед началом игры минутой молчания была почтена светлая память шехидов, прозвучал государственный гимн Азербайджана.
Команда полной средней школы номер 1 города Шуша выиграла матч со счетом 11:7. Отметим, что первая игра, состоявшаяся на прошлой неделе в Лачине, завершилась победой команды «Меркиз» со счетом 8:2.