Şuşa şəhərində “KOB FEST” sərgi-satış yarmarkası keçirilir
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı ilə keçirilən yarmarka sentyabrın 21-dək “Güllü bağ”ın ərazisində davam edəcək.
Yarmarkada Şuşa şəhərində və digər bölgələrdə fəaliyyət göstərən 50-yə yaxın sahibkarın qida və qeyri-qida məhsulları, eləcə də sənətkarların əl işləri nümayiş olunur və satışı həyata keçirilir. “KOB FEST” sərgi-satış yarmarkasının məqsədi KOB subyektlərinin istehsal etdiyi məhsulları və xidmətləri geniş istehlakçı auditoriyasına tanıtmaqla satış imkanlarını genişləndirmək, həmçinin ölkənin müxtəlif bölgələrində çalışan sahibkarlar arasında əlaqələrin qurulması və inkişaf etdirilməsidir.
“KOB FEST”in açılışında çıxış edən Şuşa rayonunda Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi Aydın Kərimov və KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov sərgi-satış yarmarkasının Dövlət Suverenliyi Günündə şəhər sakinləri və sahibkarlarla birgə keçirilməsinin əhəmiyyətini vurğulayıblar. Qeyd olunub ki, belə tədbirlər Şuşa və ətraf bölgələrdən olan sahibkarların istehsal etdiyi məhsulların, sənətkarların əl işlərinin tanıdılması baxımından əhəmiyyətlidir. Şuşa şəhərindən 4 nəfər sahibkar satış-yarmarkada iştirak edib.

В городе Шуша проходит выставка-ярмарка «KOB FEST».
Организованная Агентством по развитию малого и среднего бизнеса (KOBİA), ярмарка продлится до 21 сентября на территории «Гюллю баг».
На ярмарке представлены и реализуются продукты питания и непродовольственные товары около 50 предпринимателей, действующих в городе Шуша и других регионах, а также изделия народных мастеров. Цель выставки-ярмарки «KOB FEST» заключается в расширении возможностей сбыта путём продвижения продукции и услуг субъектов МСП среди широкой потребительской аудитории, а также в налаживании и развитии связей между предпринимателями из различных регионов страны.
На открытии «KOB FEST» выступили специальный представитель Президента Азербайджанской Республики в Шушинском районе Айдын Керимов и председатель Правления KOBİA Орхан Мамедов, подчеркнув значимость проведения выставки-ярмарки совместно с жителями города и предпринимателями в День восстановления государственной независимости. Было отмечено, что подобные мероприятия играют важную роль в популяризации продукции предпринимателей и изделий народных мастеров из Шуши и прилегающих регионов. В ярмарке приняли участие четыре предпринимателя из города Шуша.