Şuşa şəhərində “KOB FEST” sərgi-satış yarmarkası keçirilir
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı ilə keçirilən yarmarka sentyabrın 21-dək “Güllü bağ”ın ərazisində davam edəcək.
Yarmarkada Şuşa şəhərində və digər bölgələrdə fəaliyyət göstərən 50-yə yaxın sahibkarın qida və qeyri-qida məhsulları, eləcə də sənətkarların əl işləri nümayiş olunur və satışı həyata keçirilir. “KOB FEST” sərgi-satış yarmarkasının məqsədi KOB subyektlərinin istehsal etdiyi məhsulları və xidmətləri geniş istehlakçı auditoriyasına tanıtmaqla satış imkanlarını genişləndirmək, həmçinin ölkənin müxtəlif bölgələrində çalışan sahibkarlar arasında əlaqələrin qurulması və inkişaf etdirilməsidir.
“KOB FEST”in açılışında çıxış edən Şuşa rayonunda Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi Aydın Kərimov və KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov sərgi-satış yarmarkasının Dövlət Suverenliyi Günündə şəhər sakinləri və sahibkarlarla birgə keçirilməsinin əhəmiyyətini vurğulayıblar. Qeyd olunub ki, belə tədbirlər Şuşa və ətraf bölgələrdən olan sahibkarların istehsal etdiyi məhsulların, sənətkarların əl işlərinin tanıdılması baxımından əhəmiyyətlidir. Şuşa şəhərindən 4 nəfər sahibkar satış-yarmarkada iştirak edib.

An exhibition and sales fair “KOB FEST” is being held in the city of Shusha.
Organized by the Small and Medium Business Development Agency (KOBİA), the fair will continue until September 21 in the “Gullu Bagh” area.
At the fair, food and non-food products of about 50 entrepreneurs operating in Shusha and other regions, as well as handicrafts by artisans, are being showcased and sold. The purpose of the “KOB FEST” exhibition and sales fair is to expand sales opportunities by promoting the products and services produced by SMEs to a wider consumer audience, as well as to establish and strengthen connections among entrepreneurs working in different regions of the country.
At the opening of “KOB FEST,” Aydin Karimov, Special Representative of the President of the Republic of Azerbaijan in the Shusha district, and Orkhan Mammadov, Chairman of the Board of KOBİA, emphasized the significance of holding the exhibition and sales fair together with city residents and entrepreneurs on the Day of Restoration of State Independence. It was noted that such events are important for promoting the products produced by entrepreneurs and handicrafts by artisans from Shusha and surrounding regions. Four entrepreneurs from Shusha city took part in the fair.