Şuşa şəhərində “Məzun günü”
15 sentyabrda başlayan 2024-25-ci tədris ili başa çatdı. Bu gün Şuşa şəhərində  də "Son zəng" çalınıb. Şuşa şəhər 1 nömrəli tam orta məktəbinin XI sinfi üzrə bu il 8 nəfər məzun adını qazanıb. “Məzun günü” tədbirində iştirak edən Şuşa rayonunda Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi Aydın Kərimov, Şuşa Şəhəri Dövlət Qoruğu İdarəsinin icraçı direktoru Tural Novruzov, Elm və Təhsil Nazirliyinin müşaviri Elnur Əliyev, Qarabağ Regional Təhsil İdarəsinin müdiri Sənan Mənsimli, hüquq-mühafizə orqanlarının rəhbərləri, Şəhid ailələri, qazilər, məktəb kollektivi və valideynlər iştirak ediblər.
Əvvəlcə Dövlət Himni səsləndirilib. Torpaqlarımızın ərazi bütövlüyü və suverenliyi uğrunda Şəhid olanların əziz xatirəsi dərin ehtiramla yad edilib. Tədbirdə çıxış edənlər məzunlara təbriklər söyləyərək, dogma Azərbaycanımıza, xalqımıza layiqli vətəndaş olmalarını arzuladılar, yeni yolun astanasında onlara uğurlar dilədilər.

В городе Шуша — «День выпускника».
15 сентября завершился 2024-2025 учебный год. Сегодня и в городе Шуша прозвенел «Последний звонок». В 11-м классе средней школы №1 города Шуша в этом году звание выпускника получили 8 учащихся.
В мероприятии «День выпускника» приняли участие специальный представитель Президента Азербайджанской Республики в Шушинском районе Айдын Керимов, исполнительный директор Управления Государственного заповедника города Шуша Турал Новрузов, советник Министерства науки и образования Эльнур Алиев, руководитель Карабахского регионального управления образования Сенан Мансымлы, руководители правоохранительных органов, семьи шехидов, ветераны, педагогический коллектив и родители.
Сначала был исполнен Государственный гимн. Память шехидов, отдавших жизнь за территориальную целостность и суверенитет нашей Родины, была почтена с глубоким уважением.
Выступающие поздравили выпускников, пожелали им быть достойными гражданами родного Азербайджана, народа, а также успехов на новом жизненном пути.