Şuşada QHT-lərə Dövlət Dəstəyi Agentliyinin Müşahidə Şurasının iclası keçirilib
Azərbaycan Respublikasının Qeyri-Hökümət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyinin Müşahidə Şurasının növbəti iclası Şuşa şəhərində keçirilib.
Müşahidə Şurasının sədr müavini, Prezident Administrasiyasının QHT-lərlə iş və kommunikasiya şöbəsinin sektor müdiri Vüsal Quliyev iclası açaraq gündəliyə daxil olan məsələlər barədə məlumat verib.
V.Quliyev "Şuşa ili"nə həsr edilmiş xüsusi qrant müsabiqəsi və 2022-ci il üçün kiçik qrant müsabiqələrinin mövzuları barədə fikirlərini bildirərək QHT-lərin hər iki müsabiqəyə ictimai əhəmiyyət kəsb edən layihələr təqdim edəcəyinə əmin olduğunu vurğulayıb.
İclasda qonaq qismində iştirak edən Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Şuşa rayonunda xüsusi nümayəndəsi Aydın Kərimov çıxış edərək Agentliyin “Şuşa ili"nə həsr edilmiş qrant müsabiqəsi keçirməsindən məmnun olduğunu vurğulamış, bu məqsədlə birgə müzakirənin təşkil edilməsinin səmərəli olduğunu bildirmişdir.
Müşahidə Şurasının üzvləri müsabiqə mövzuları ətrafında müzakirələr aparıblar və müvafiq qərarlar qəbul ediblər.

The Supervisory Board of the Azerbaijani Agency for State Support to Non-Governmental Organizations (NGOs) held a next meeting in Shusha city.
According to the agency, Vusal Guliyev, deputy chairman of the Supervisory Board, head of sector of the Department of Work with NGOs and Communication at the Azerbaijani Presidential Administration, informed about the issues on the meeting agenda.
Speaking about the topics of the special grant competition dedicated to the "Year of Shusha" and small grant competitions for 2022, Guliyev expressed confidence that NGOs will submit projects of public importance for these competitions.
Aydin Karimov, special representative of the President of Azerbaijan for the Shusha district, who participated in the meeting as a guest, noted that the agency was satisfied with the grant competition dedicated to the “Year of Shusha”. Mr.Karimov also stressed the effectiveness of organizing joint discussions.
Members of the Supervisory Board held discussions on the topics of the competition and made appropriate decisions.