Şuşada QHT-lərə Dövlət Dəstəyi Agentliyinin Müşahidə Şurasının iclası keçirilib
Azərbaycan Respublikasının Qeyri-Hökümət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyinin Müşahidə Şurasının növbəti iclası Şuşa şəhərində keçirilib.
Müşahidə Şurasının sədr müavini, Prezident Administrasiyasının QHT-lərlə iş və kommunikasiya şöbəsinin sektor müdiri Vüsal Quliyev iclası açaraq gündəliyə daxil olan məsələlər barədə məlumat verib.
V.Quliyev "Şuşa ili"nə həsr edilmiş xüsusi qrant müsabiqəsi və 2022-ci il üçün kiçik qrant müsabiqələrinin mövzuları barədə fikirlərini bildirərək QHT-lərin hər iki müsabiqəyə ictimai əhəmiyyət kəsb edən layihələr təqdim edəcəyinə əmin olduğunu vurğulayıb.
İclasda qonaq qismində iştirak edən Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Şuşa rayonunda xüsusi nümayəndəsi Aydın Kərimov çıxış edərək Agentliyin “Şuşa ili"nə həsr edilmiş qrant müsabiqəsi keçirməsindən məmnun olduğunu vurğulamış, bu məqsədlə birgə müzakirənin təşkil edilməsinin səmərəli olduğunu bildirmişdir.
Müşahidə Şurasının üzvləri müsabiqə mövzuları ətrafında müzakirələr aparıblar və müvafiq qərarlar qəbul ediblər.

Очередное заседание Наблюдательного совета Агентства государственной поддержки неправительственных организаций Азербайджанской Республики состоялось в Шуше.
Заседание открыл заместитель Председателя Наблюдательного совета, заведующий отделом по работе с общественными организациями и коммуникациям Администрации Президента Вусал Гулиев, который проинформировал о вопросах повестки дня.
Выражая свое мнение о конкурсе специальных грантов, посвященном «Году Шушы», и конкурсах малых грантов на 2022 год, Гулиев выразил уверенность, что общественные организации представят проекты общественного значения на оба конкурса.
Выступая на встрече в качестве гостя, Специальный представитель Президента Азербайджанской Республики в Шуше Айдын Керимов выразил удовлетворение проведением Агентством грантового конкурса, посвященного «Году Шушы», и отметил эффективность совместных обсуждений с этой целью. .