Yerli turizm şirkətlərinin Şuşaya səfəri təşkil olunub
7 dekabr tarixlərində Azərbaycan Turizm Bürosu (ATB), Azərbaycan Turizm Agentlikləri Assosiasiyasının (ATAA) və Şuşa Şəhər Dövlət Qoruğu İdarəsinin (ŞŞDQİ) dəstəyi ilə 40 yerli turizm şirkətinin Şuşa şəhərinə səfəri həyata keçirilib.
ŞŞDQİ-nin Turizmin inkişafı şöbəsi tərəfindən təbliğat məqsədli şəhər gəzintisi təşkil olunub. İştirakçılara Şuşanın tarixi məkanları, davam edən bərpa-quruculuq işləri, istifadəyə verilmiş yeni restoran və hotellər, həmçinin həyata keçirilən tədbirlər barədə ətraflı məlumat verilib.

Организована поездка местных туристических компаний в Шушу
7 декабря при поддержке Азербайджанского Туристического Бюро (АТБ), Ассоциации Туристических Агентств Азербайджана (АТАА) и Управления Государственного Заповедника города Шуша (ŞŞDQİ) была организована поездка 40 местных туристических компаний в город Шуша.
Отделом развития туризма ŞŞDQİ была проведена ознакомительная экскурсия по городу. Участникам представили подробную информацию о исторических местах Шуши, текущих работах по восстановлению и реконструкции, недавно открытых ресторанах и отелях, а также о мероприятиях, проводимых в городе.