Yerli turizm şirkətlərinin Şuşaya səfəri təşkil olunub
7 dekabr tarixlərində Azərbaycan Turizm Bürosu (ATB), Azərbaycan Turizm Agentlikləri Assosiasiyasının (ATAA) və Şuşa Şəhər Dövlət Qoruğu İdarəsinin (ŞŞDQİ) dəstəyi ilə 40 yerli turizm şirkətinin Şuşa şəhərinə səfəri həyata keçirilib.
ŞŞDQİ-nin Turizmin inkişafı şöbəsi tərəfindən təbliğat məqsədli şəhər gəzintisi təşkil olunub. İştirakçılara Şuşanın tarixi məkanları, davam edən bərpa-quruculuq işləri, istifadəyə verilmiş yeni restoran və hotellər, həmçinin həyata keçirilən tədbirlər barədə ətraflı məlumat verilib.

A trip to Shusha has been organized for local tourism companies.
On December 7, with the support of the Azerbaijan Tourism Board (ATB), the Association of Travel Agencies of Azerbaijan (ATAA), and the Shusha City State Reserve Department (ŞŞDQİ), a visit to the city of Shusha was organized for 40 local tourism companies.
A promotional city tour was arranged by the Tourism Development Department of ŞŞDQİ. Participants were provided detailed information about Shusha’s historical sites, ongoing restoration and reconstruction works, newly opened restaurants and hotels, as well as the events being carried out in the city.