Bu gün – 6 sentyabr 2024-cü il tarixini şuşalılar daha bir əlamətdar hadisə kimi ömür səhifələrinə yazdılar. 32 ildən sonra Şuşada, “İsa bulağı” istirahət kompleksində “Vağzalı” sədaları eşidildi. Qürurverici digər bir məqam isə odur ki, bu toyun bəyi İkinci Qarabağ Müharibəsinin Qazisi Məmmədli Elmir Elman oğludur. Şuşada ilk olan bu toyda dövlət rəsmiləri, Şuşa rayonunda Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi Aydın Kərimov, Şuşa Şəhəri Dövlət Qoruğu İdarəsinin İcraçı direktoru Tural Novruzov, Nümayəndəliyin və Qoruğun məsul əməkdaşları, bəylə gəlinin yaxın qohumları, Şuşa rayon sakinləri iştirak edirdi.
Azərbaycan Respublikasının Əməkdar artisti Ehtiram Hüseynovun, həmyerlimiz, gözəl səsə malik Günay İmamverdiyevanın ifa etdiyi xalq mahıları, muğamlar toya xüsusi gözəllik verirdi.
Doğma Vətən torpağında ilk toyu keçirilən gənclərimizi təbrik edir, Şuşa dağlarının əzəməti, vüqarı qədər ailə səadəti, xoşbəxtlik arzu edirik.

After 32 years, the melodies of "Vagzaly"
Today, on September 6, 2024, the residents of Shusha added another significant event to the pages of their lives. After 32 years, the melody of "Vagzaly" was heard again in Shusha, at the "Isa Bulaghi" recreation complex. A particularly proud moment was that the groom of this wedding was Elmir Elman oglu Mammadli, a veteran of the Second Karabakh War.
This first wedding in Shusha was attended by government officials, Aydin Karimov, the Special Representative of the President of the Republic of Azerbaijan in the Shusha district, Tural Novruzov, the Executive Director of the Shusha City State Reserve, responsible employees of the Representative Office and the Reserve, as well as the close relatives of the bride and groom and residents of the Shusha district. The wedding was given a special charm by folk songs and mugams performed by the Honored Artist of the Republic of Azerbaijan, Ehtiram Huseynov, and our fellow countrywoman with a beautiful voice, Gunay Imamverdiyeva.
We congratulate the young couple, whose first wedding took place on their native land, and wish them family happiness and joy as grand as the majesty and pride of the Shusha mountains.