Bu gün – 6 sentyabr 2024-cü il tarixini şuşalılar daha bir əlamətdar hadisə kimi ömür səhifələrinə yazdılar. 32 ildən sonra Şuşada, “İsa bulağı” istirahət kompleksində “Vağzalı” sədaları eşidildi. Qürurverici digər bir məqam isə odur ki, bu toyun bəyi İkinci Qarabağ Müharibəsinin Qazisi Məmmədli Elmir Elman oğludur. Şuşada ilk olan bu toyda dövlət rəsmiləri, Şuşa rayonunda Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi Aydın Kərimov, Şuşa Şəhəri Dövlət Qoruğu İdarəsinin İcraçı direktoru Tural Novruzov, Nümayəndəliyin və Qoruğun məsul əməkdaşları, bəylə gəlinin yaxın qohumları, Şuşa rayon sakinləri iştirak edirdi.
Azərbaycan Respublikasının Əməkdar artisti Ehtiram Hüseynovun, həmyerlimiz, gözəl səsə malik Günay İmamverdiyevanın ifa etdiyi xalq mahıları, muğamlar toya xüsusi gözəllik verirdi.
Doğma Vətən torpağında ilk toyu keçirilən gənclərimizi təbrik edir, Şuşa dağlarının əzəməti, vüqarı qədər ailə səadəti, xoşbəxtlik arzu edirik.

Спустя 32 года в Шушa зазвучали мелодии "Вагзалы"
Сегодня, 6 сентября 2024 года, жители Шуши вписали в свои жизненные страницы ещё одно знаменательное событие. Спустя 32 года в Шуше, в рекреационном комплексе "Иса булагы", зазвучала мелодия "Вагзалы". Особенно гордым моментом является то, что женихом на этой свадьбе был ветеран Второй Карабахской войны Эльмир Элман оглы Мамедли. На этой первой свадьбе в Шуше присутствовали государственные чиновники, специальный представитель Президента Азербайджанской Республики в Шушинском районе Айдын Керимов, исполнительный директор Государственного заповедника города Шуша Турал Новрузов, ответственные сотрудники Представительства и Заповедника, близкие родственники жениха и невесты, а также жители Шушинского района.
Особую красоту свадьбе придавали народные песни и мугамы, исполненные Заслуженным артистом Азербайджанской Республики Эхтирамом Гусейновым и нашей землячкой с прекрасным голосом Гюнай Имамвердиевой.
Поздравляем молодых, на родной земле которых состоялась первая свадьба, и желаем им счастья в семейной жизни, равного величию и гордости гор Шушa.