Azərbaycan Güləş Federasiyasının üzvləri Şuşa sakinləri ilə görüşdülər
Dövlətimizin başçısı cənab İlham Əliyev 2024-cü ilin idman yekunlarına həsr olunan mərasimdə çıxışı zamanı Azərbaycanın görkəmli idmançılarının işğaldan azad edilmiş torpaqlara müntəzəm səfərlərinin uşaq və gənclər üçün  böyük hadisə olacağını qeyd etmişdi. Ölkə rəhbərinin bu çağırışına səs verən idman ictimaiyyətinin nümayəndələri Gənclər və İdman Nazirliyinin təşəbbüsü və dəstəyilə Şuşaya səfər ediblər.  Növbəti dəfə 16 dekabr 2025-ci il tarixində Azərbaycan Güləş Federasiyasının üzvləri Şuşaya səfər ediblər.
Səfər çərçivəsində  Güləş Federasiyasının üzvləri  Şuşa Şəhəri Dövlət Qoruğu İdarəsinin əməkdaşlarının, sakinlərin və idmançıların iştirakı ilə görüş keçirib, xatirə şəkilləri çəkdiriblər. Məşhur idmançılarımız  Şuşa şəhəri və sakinlərlə tanışlıqdan zəngin təəssüratla ayrılıblar.
Bu görüşlərin əsas məqsədi hazırda dogma yurdunda yaşayan vətəndaşlarımıza mənəvi dəstək göstərmək, idmanın birləşdirici və ruhlandırıcı gücünü nümayiş etdirməkdir.

Члены Федерации борьбы Азербайджана встретились с жителями Шуши.
Выступая на церемонии, посвящённой спортивным итогам 2024 года, Президент нашей страны господин Ильхам Алиев отметил, что регулярные поездки выдающихся азербайджанских спортсменов на освобождённые от оккупации территории станут большим событием для детей и молодёжи. В ответ на этот призыв главы государства представители спортивной общественности по инициативе и при поддержке Министерства молодёжи и спорта посетили город Шуша. Очередной визит состоялся 16 декабря 2025 года — в этот день члены Федерации борьбы Азербайджана вновь побывали в Шуше.
В рамках поездки члены Федерации борьбы провели встречу с участием сотрудников Управления Государственного историко-архитектурного заповедника города Шуша, местных жителей и спортсменов, а также сделали памятные фотографии. Наши известные спортсмены покинули Шушу, получив яркие и тёплые впечатления от знакомства с городом и его жителями.
Основная цель подобных встреч — оказать моральную поддержку гражданам, проживающим сегодня на своей родной земле, а также продемонстрировать объединяющую и вдохновляющую силу спорта.