“Biletim.az” portalından bilet əldə edən vətəndaşlarımıza işğaldan azad edilmiş ərazilərə səfər üçün icazə avtomatik verilir.
Avqustun 6-dan etibarən Azərbaycan vətəndaşları “biletim.az” portalı və ya mobil tətbiqi üzərindən bilet əldə edərkən işğaldan azad edilmiş ərazilərə buraxılış üçün icazələr avtomatik qaydada təqdim olunur. Bu funksionallığın təmin edilməsi Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi və Daxili İşlər Nazirliyinin idarələrarası informasiya sistemləri arasında yaradılmış inteqrasiya nəticəsində mümkün olub. “Biletim.az” portalı üzərindən işğaldan azad edilmiş ərazilərə bilet alınarkən təqdim olunan icazənin müddəti 5 gün təşkil edir. Bu dəyişikliklər vətəndaşlar üçün prosedurların sadələşdirilməsi və səfərlərinin daha rahat keçməsi məqsədilə tətbiq olunur.

Citizens who purchase tickets through the “Biletim.az” portal are automatically granted permission to travel to the liberated territories
07.08.2025 - 06:07
Citizens who purchase tickets through the “Biletim.az” portal are automatically granted permission to travel to the liberated territories.
Starting from August 6, Azerbaijani citizens who purchase tickets via the “Biletim.az” portal or mobile application will automatically be issued permits to enter the liberated territories. This functionality has been made possible through the integration established between the interagency information systems of the Ministry of Digital Development and Transport and the Ministry of Internal Affairs. When purchasing tickets to the liberated territories through the “Biletim.az” portal, the issued permit is valid for 5 days. These changes have been implemented to simplify procedures for citizens and to make their travel experience more convenient.