“Biletim.az” portalından bilet əldə edən vətəndaşlarımıza işğaldan azad edilmiş ərazilərə səfər üçün icazə avtomatik verilir.
Avqustun 6-dan etibarən Azərbaycan vətəndaşları “biletim.az” portalı və ya mobil tətbiqi üzərindən bilet əldə edərkən işğaldan azad edilmiş ərazilərə buraxılış üçün icazələr avtomatik qaydada təqdim olunur. Bu funksionallığın təmin edilməsi Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi və Daxili İşlər Nazirliyinin idarələrarası informasiya sistemləri arasında yaradılmış inteqrasiya nəticəsində mümkün olub. “Biletim.az” portalı üzərindən işğaldan azad edilmiş ərazilərə bilet alınarkən təqdim olunan icazənin müddəti 5 gün təşkil edir. Bu dəyişikliklər vətəndaşlar üçün prosedurların sadələşdirilməsi və səfərlərinin daha rahat keçməsi məqsədilə tətbiq olunur.

Гражданам, приобретающим билеты через портал “Biletim.az”, автоматически предоставляется разрешение на поездку в освобождённые территории
07.08.2025 - 06:07
Гражданам, приобретающим билеты через портал “Biletim.az”, автоматически предоставляется разрешение на поездку в освобождённые территории.
Начиная с 6 августа, гражданам Азербайджана, приобретающим билеты через портал или мобильное приложение “Biletim.az”, разрешения на въезд в освобождённые территории будут предоставляться автоматически. Данная функциональность стала возможной благодаря интеграции между межведомственными информационными системами Министерства цифрового развития и транспорта и Министерства внутренних дел. Срок действия разрешения, выдаваемого при покупке билета на освобождённые территории через портал “Biletim.az”, составляет 5 дней. Эти изменения направлены на упрощение процедур для граждан и обеспечение более комфортных условий для их поездок.