Cüdo üzrə olimpiya çempionlarımız Şuşada
"Azərbaycan Respublikasının işğaldan azad edilmiş ərazilərinə Böyük Qayıdışa dair I Dövlət Proqramı" çərçivəsində 23.08.2025-ci il tarixində cüdo üzrə olimpiya çempionlarımız Elnur Məmmədli, Hidayət Heydərov və Zelim Kotsoev Şuşa şəhərinə səfər ediblər. Səfər çərçivəsində olimpiya çempionlarımız Şuşa Şəhəri Dövlət Qoruğu İdarəsinin əməkdaşlarının, sakinlərin və "Şuşa"idman klubunun üzvlərinin iştirakı ilə görüş keçirib, xatirə şəkilləri çəkdiriblər.
Gənclər və İdman Nazirliyinin təşəbbüsü ilə həyata keçirilən bu görüşlərin əsas məqsədi hazırda dogma yurdunda yaşayan vətəndaşlarımıza mənəvi dəstək göstərməkdir.

Наши олимпийские чемпионы по дзюдо в Шуше.
В рамках «Первой Государственной программы по Большому возвращению в освобождённые территории Азербайджанской Республики» 23.08.2025 наши олимпийские чемпионы по дзюдо Эльнур Мамедли, Хидаят Гейдаров и Зелим Коцоев посетили город Шуша. В ходе визита олимпийские чемпионы провели встречу с сотрудниками Управления Государственного заповедника города Шуша, жителями и членами спортивного клуба «Шуша», а также сделали памятные фотографии.
Основная цель этих встреч, проводимых по инициативе Министерства молодежи и спорта, — оказать моральную поддержку нашим гражданам, проживающим сегодня на своей родной земле.