“İdman Veteranları” İctimai Birliyinin üzvləri Şuşa sakinləri ilə görüşdülər
Dövlətimizin başçısı cənab İlham Əliyev 2024-cü ilin idman yekunlarına həsr olunan mərasimdə çıxışı zamanı Azərbaycanın görkəmli idmançılarının işğaldan azad edilmiş torpaqlara müntəzəm səfərlərinin uşaq və gənclər üçün  böyük hadisə olacağını qeyd etmişdi. Ölkə rəhbərinin bu çağırışına səs verən idman ictimaiyyətinin nümayəndələri Gənclər və İdman Nazirliyinin təşəbbüsü və dəstəyilə 2 dəfə Şuşaya səfər ediblər.  Növbəti dəfə 13 sentyabr 2025-ci il tarixində “İdman Veteranları” İctimai Birliyi Azərbaycanın tanınmış idman veteranlarının 38 nəfərlik heyəti ilə Şuşaya səfər ediblər.
İdman veteranları Cıdır düzündən  açılan əsrarəngiz mənzərəni seyr ediblər, Aşağı Gövhər Ağa məscidində olublar, “Şuşa” qalasını ziyarət ediblər. Azərbaycanın tanınmış şəxsiyyətləri Natəvan, Bülbül və Üzeyir Hacıbəylinin güllələnmiş heykəllərinin qoyulduğu Şuşa şəhər mərkəzi meydanına gələn qonaqlara güllələnmiş heykəllər və şəhər barədə Şuşa Şəhəri Dövlət Qoruğu İdarəsinin əməkdaşları tərəfindən məlumat verilib.
Səfər çərçivəsində   idman veteranlarımız Şuşa Şəhəri Dövlət Qoruğu İdarəsinin əməkdaşlarının, sakinlərin və idmançıların iştirakı ilə görüş keçirib, xatirə şəkilləri çəkdiriblər. Şuşanın gənc istedadlarından olan İbrahim Quliyevin Qarabağ haqqında ifa etdiyi mahnılar idmançılarımızın böyük marağına səbəb olub.
İdman veteranlarımız Şuşa şəhəri və sakinlərlə  tanışlıqdan zəngin təəssüratla ayrılıblar.
Bu görüşlərin əsas məqsədi hazırda dogma yurdunda yaşayan vətəndaşlarımıza mənəvi dəstək göstərmək, idmanın birləşdirici və ruhlandırıcı gücünü nümayiş etdirməkdir.

Члены Общественного объединения «Ветераны спорта» встретились с жителями Шуши.
Во время своей речи на церемонии, посвящённой итогам спортивного года 2024, глава нашего государства господин Ильхам Алиев отметил, что регулярные визиты выдающихся азербайджанских спортсменов на освобождённые территории станут большим событием для детей и молодёжи. Откликнувшись на этот призыв руководителя страны, представители спортивной общественности по инициативе и при поддержке Министерства молодёжи и спорта дважды посетили Шушу. В следующий раз, 13 сентября 2025 года, Общественное объединение «Ветераны спорта» совершило визит в Шушу в составе делегации из 38 известных спортивных ветеранов Азербайджана.
Ветераны спорта полюбовались завораживающим видом, открывающимся с Джидир дюзю, посетили Нижнюю мечеть Гевхар Ага и побывали в крепости «Шуша». В центральной площади города, где установлены изрешечённые пулями статуи выдающихся личностей Азербайджана — Натаван, Бюльбюля и Узеира Гаджибейли, гостям сотрудники Управления Государственного заповедника города Шуша предоставили информацию о памятниках и о городе.
В рамках визита наши ветераны спорта провели встречу с сотрудниками Управления Государственного заповедника города Шуша, жителями и спортсменами, сделали памятные фотографии. Большой интерес у спортсменов вызвало исполнение песен о Карабахе молодым талантом из Шуши Ибрагимом Гулиевым.
Наши ветераны спорта уехали из Шуши с богатыми впечатлениями от знакомства с городом и его жителями.
Основная цель этих встреч — оказать моральную поддержку нашим гражданам, которые сегодня живут на своей родной земле, а также продемонстрировать объединяющую и вдохновляющую силу спорта.