Şuşa şəhərində “Bilik günü” qeyd edilib.
15 sentyabr - “Bilik günü” və yeni dərs ilinin başlanması münasibəti ilə Şuşa şəhər 1 nömrəli tam orta məktəbində tədbir keçirilib. Elm və Təhsil naziri Emin Əmrullayev, Şuşa rayonunda Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi Aydın Kərimov, Şuşa Şəhəri Dövlət Qoruğu İdarəsinin icraçı direktoru Tural Novruzov, Qarabağ Regional Təhsil İdarəsinin müdiri Sənan Mənsimli, hüqq-mühafizə orqanlarının əməkdaşları, şəhid ailələri, qazilər, məktəb kollektivi və valideynlər tədbirdə iştirak ediblər.
Şuşa şəhər 1 nömrəli tam orta məktəbin qarşısında keçirilən rəsmi tədbirdə öncə Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirilib. Ulu Öndər Heydər Əliyevin və torpaqlarımızın ərazi bütövlüyü, suverenliyi uğrunda şəhid olanların əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Elm və Təhsil naziri Emin Əmrullayev, Şuşa rayonunda Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi Aydın Kərimov, Şuşa şəhər 1 nömrəli tam orta məktəbin direktoru Səbinə Gözəlova, məktəbin müəllimi Aynur Abbasova tədbirdə çıxış edərək, 15 sentyabr - “Bilik günü” və yeni dərs ilinin başlanması münasibəti ilə müəllim və şagird heyətini təbrik etdilər və onlara təhsildə uğurlar arzulayıb, Şuşadan başlanan bu tədris ilinin Vətənimizə, doğma Azərbaycanımıza milli-mənəvi, vətənpərvər ruhda böyüyən - bilikli, savadlı, layiqli övladlar bəxş edəcəyini bildiriblər.
Yeni dərs ilinin başlanması ilə bağlı çıxış edən birincilər öz sevinclərini oxuduqları mahnılar, söylədikləri şeirlərlə ifadə ediblər.

В городе Шуша отметили «День знаний»
15 сентября – по случаю «Дня знаний» и начала нового учебного года в средней школе №1 города Шуша состоялось мероприятие. В нем приняли участие министр науки и образования Эмин Амруллаев, специальный представитель Президента Азербайджанской Республики в Шушинском районе Айдын Керимов, исполнительный директор Управления государственного заповедника города Шуша Турал Новрузов, руководитель Карабахского регионального управления образования Сенан Менсимли, сотрудники правоохранительных органов, семьи шехидов, ветераны, коллектив школы и родители.
На официальной церемонии, проведённой перед зданием средней школы №1, сначала прозвучал Государственный гимн Азербайджанской Республики. Память Общенационального лидера Гейдара Алиева и шехидов, отдавших жизнь за территориальную целостность и суверенитет Родины, почтили минутой молчания.
Министр науки и образования Эмин Амруллаев, специальный представитель Президента Азербайджанской Республики в Шушинском районе Айдын Керимов, директор средней школы №1 города Шуша Сабина Гозялова и учитель школы Айнур Аббасова выступили на мероприятии, поздравили педагогический и ученический коллектив с 15 сентября – «Днём знаний» и началом нового учебного года, пожелали успехов в учёбе. Они подчеркнули, что учебный год, начинающийся в Шуше, подарит Родине – нашему любимому Азербайджану – достойных сынов и дочерей, воспитанных в национально-духовном и патриотическом духе, обладающих знаниями и образованностью.
Первые классы выразили свою радость по поводу начала нового учебного года исполненными песнями и прочитанными стихами.