Şuşa şəhərinə növbəti 48 ailə köçürülüb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin tapşırığına uyğun olaraq, işğaldan azad edilmiş ərazilərə “Böyük Qayıdışa dair I Dövlət Proqramı”na əsasən, 04 dekabr 2024-cü il tarixində Respublikanın müxtəlif ərazilərində yataqxana, sanatoriya, pioner düşərgəsi, yarımçıq tikililər və inzibati binalarda müvəqqəti məskunlaşmış Şuşa şəhər sakinləri - 48 ailədən ibarət 164 nəfər doğma yurduna qovuşub, mənzillərlə təmin olunub. Şəhər sakinlərinə mənzillərinin açarlarının təqdimetmə mərasimində Şuşa rayonunda Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəliyinin məsləhətçisi İsmayıl İsmayılov,  Şuşa Şəhəri Dövlət Qoruğu İdarəsinin əməkdaşı Gülbəniz Babayeva, Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin, Qarabağ Regional Məşğulluq Agentliyinin və ANAMA-nın əməkdaşları   iştirak ediblər.
Hərtərəfli dövlət qayğısı ilə əhatə olunan Şuşa sakinləri Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə və Birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyevaya təşəkkür ediblər. Öz ata-baba yurdlarına qayıdan Şuşa sakinləri torpaqlarımızın ərazi bütövlüyü uğrunda şəhid olanların əziz xatirəsini ehtiramla yad edib, rəşadətli Azərbaycan Ordusuna, qəhrəman,  igid əsgər və zabitlərimizə minnətdarlıqlarını bildiriblər.

Another 48 families have moved to Shusha.
In accordance with the directive of the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev, as part of the "First State Program for the Great Return," on December 4, 2024, 48 families, totaling 164 people, who had been temporarily relocated from the city of Shusha, returned to their homeland and were provided with housing. The ceremonial handover of the keys to the apartments took place with the participation of Ismail Ismailov, Advisor to the Representation of the President of Azerbaijan in the Shusha District, Gulbeniz Babayeva, an employee of the State Historical and Cultural Reserve of Shusha, representatives of the State Committee for Refugees and IDPs, the Employment Agency, and other authorities.
The residents of Shusha expressed their gratitude to the President of Azerbaijan, Ilham Aliyev, and the First Vice-President, Mehriban Aliyeva, for their comprehensive state support. Returning to their historic homeland, they respectfully honored the memory of the heroes who fell for the territorial integrity of our country and expressed their gratitude to the Azerbaijani Army, the brave soldiers, and officers.
Thus, the total number of families resettled in the city of Shusha now stands at 268 families — 987 people.